Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

Dagens

Publicerad,

Hej vänner ♥

Hoppas att ni haft en bra måndag! För mig har det känts som söndag hela dagen och jag sitter här och nu inställd på att det är måndag imorgon för att jag ska till skolan 🙂 haha.

Jag och mamma hann testa nya utegymmet hemma i byn (stor tumme upp) innan vi åkte till Valbergsängen och käkade lunch (lite mors dagsfirande en dag för sent)! Lunchen bestod av en smaskig buffé på kallskuret, lax, rökt rådjur, goda knäckebröd och en stor salladsbuffe! Mums 🙂

Sen jag kom tillbaka till stan har jag hunnit med att tvätta och gå en promenad med två kära vänner! Nu ska jag plugga det sista inför imorgon så vi har slutseminarium på vfu-uppgiften!

Här ser ni mamma kör lite bänkpress, jag köra dips och en bild från lunchen 🙂

2 Kommentarer

  1. Jag med! Helgerna är verkligen underbara, vi är lite lata av oss men äsch då, älskar att bara ta det med ro!! 😀

  2. Vad kul med ett utegym! 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *