Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

Söta fredagstips!

Publicerad,

Hej vänner ♥

Jag tycker om att lyxa till det, men bara för att det ska kännas lyxigt och gott behöver det inte vara massa socker inblandat, även om det okej ibland också!

Jag avslutar den här bloggveckan med att ge er tre härliga baktips till helgen! Det här är recept på sockerfria godsaker som ni kan njuta av till fikat, kvällsmyset eller ute i skidbacken!

Samla ihop de du tycker om och njut av en trevlig stund tillsammans med gott fika, eller så unnar du di en stund för dig själv och njuter av nuet och det goda du stoppar i munnen.

Det behöver inte vara mer än så för att göra en stund speciell och fin!

img_1901_511a5eafddf2b37229bb0ba0

NYTTIGA MINISEMLOR

img_0214_506e86d19606ee0193ff9c44

ÄPPELPAJ

img_2704_5153ff9ee087c35e28e1b72d-2

KLADDKAKA

Hoppas att det är något som smakar och att ni får en fin helg!

Stor fredagskram till er alla / Emma.

8 Kommentarer

  1. Det kommer nog bli en riktig fikahelg för min del. Och att du bjuder på så smarriga recept får det att vattnas i munnen på mig ännu mer!

  2. Oh, ett perfekt inlägg inför min fikabjudning på söndag 🙂

  3. gillar starkt att du ofta delar recept som inte innehåller mjölk, jag har hittat en hel del här mannen bjuda systersonen på. Han är grymt allergisk mot just komjölksprotein!

  4. Sugen på att testa kladdkakan, chokladälskare som jag är 🙂
    Bakar mest glutenfritt & sockerfritt jag oxå 🙂
    Tycker det är kul att experimentera!
    Scones är det bästa jag vet och det bakas massa gånger i veckan 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *