Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

Tala om för dig själv

Publicerad,

 

Har du talat om för dig själv att du är unik och värdefull? Att du är värd att älskas precis som du är?

 

Har du talat om för dig själv att du är stark, positiv och uthållig?

 

Har du talat om för dig själv att du tror på din egen förmåga? Att du kan klara allt du vill?

 

Har du talat om för dig själv att du är vacker och sexig med fina former?

 

Har du talat om för dig själv att ditt leende smittar, sprider glädje och värme?

 

bild (69)

 

Om du inte har talat om för dig själv gör jag det nu. Du är unik och värdefull. Du är värd att älskas precis som du är. Du är stark, positiv och uthållig. Du tror på din egen förmåga. Du kan klara allt du vill. Du är vacker och sexig med fina former. Ditt leende smittar, sprider glädje och värme – både till dig själv och andra, kom ihåg det!

 

Jag har talat om för dig. Nu är det din tur!

Tala om för dig själv allt det jag just nu sa till dig. Du är värd det ♥

 

Kram / Emma.

6 Kommentarer

  1. Åh, sicken fin människa du är!

  2. Underbart att klicka in på din blogg och se detta fantastiska inlägg.
    Du fick mig att tänka om 🙂

  3. Du är en så härlig och glädjespridande människa som får mig att sitta här med ett stort leende på läpparna må bra ! Det är verkligen att nöje varje gång jag klickar in på din blogg.

    Hoppas du får en riktigt bra dag!

  4. Tack, just de där orden behövde jag just nu ♥

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *