Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

onsdag 4 maj

Publicerad,

Hej

Idag vaknade jag halv åtta. Jag skulle verkligen försöka ha sovmorgon och sova till halv nio, men det gick inte. Jag har pluggat mikrobiologi för fullt nu på morgoen och ska dra iväg till univeritetet på föreläsning om antioxidanter och tecken på misshandel. Kan bli intressant!

Middagen igår var lyckad! Mys var det att sitta med systrar, Per och Martin i flera timmar… äta, dricka, prata, skratta!

Ikväll blir det intervallpass på friskis!

Ha en bra dag 🙂

/ Emma.

2 Kommentarer

  1. Du borde lägga upp recept på allt gott du lagar till 🙂 Hoppas allt är bra med dig!

  2. Tack klämmet, känns såååå skönt 😀 <3

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *