Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

tisdag 17 augusti

Publicerad,

Hallå ♥

Jag har haft en liten ”ta dagen som den kommer-dag” idag. Astrid var här och åt frukost med oss under förmiddagen och sen åkte jag iväg till gymmet en sväng. Det blev ett ganska lugnt pass!
Jag handlade lite, beställde klipptid, var till Emma och provade och hämtade ut nya Mary Kay produkter och bakade morotskaka 🙂
Nu har jag och Lina precis ätit en mysmiddag bestående av räkor, stekt halloumi, melon och tomatsallad, kesoröra, turkisk yoghurt och ett riktigt gott nybakat bröd från Ica!


En sjuk och osminkad Lina (hon ville att jag skulle skriva ner det) Söt som tusan är du iallafall!

Nu drar vi till Idis på SYTYCD och tekväll!
Ha det fint ♥

Emma.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *