Header Image

Emma Barremyr

Jag heter Emma Barremyr, är 30 år och bosatt på Hammarö utanför Karlstad i Värmland. Jag är utbildad hälsocoach, dip. massör, lic. personlig tränare, dip. mindfulnessinstruktör, löpcoach och vidareutbildad inom träning under och efter graviditet. Jag driver mitt eget företag PT by Emma där jag främst jobbar som personlig tränare och influenser via mina sociala medier idag. I min blogg får du läsa om allt som rör hälsa och familjeliv. Jag har en dotter, Elsa som föddes i april 2017 och är i nuvarande stund gravid med mitt andra barn som beräknas komma i början på augusti 2019. Jag älskar att baka och laga mat, vara ute i naturen, pyssla i trädgården, träna och vara ute på äventyr! Här i bloggen och på Instagram får ni hänga med på det mesta och jag hoppas ni ska trivas här! KONTAKT: emma@ptbyemma.se SAMARBETSFÖRFRÅGNINGAR: emma@ptbyemma.se INSTAGRAM: @emmabarremyr

Morgonträning

Publicerad,

God morgon hörrni ♥

Har ni sovit gott? Det har jag och var uppe med tuppen idag! Jag är på Sats och ska köra lite styrka innan praktiken börjar klockan nio. Det blir kortdag här då jag och Viktoria ska jobba med examensarbete i eftermiddag!

I eftermiddag får ni kika in igen om ni är intresserade av ett brödrecept jag bakade igår! Gick lite på känn, men jag tror jag kommer ihåg på ett ungefär!

Ska ni träna något idag? Ett tips! Gå UT och rör på er under vackra vädret! Ni kommer både bli gladare och må bättre om ni kommer ut en sväng 😉 önskar er alla en bra dag!

2 Kommentarer

  1. sv: ja de känns lite tungt nu men de blir nog bättre 🙂 Ikv äre Body Balance på färjestad och imorgon är det i stan så gå gärna med mig imorgon om du kan 😀

  2. Helt riktigt!! Glädjen spred sig som en löpeld i kroppen under och efter utomhusvistelsen! VÅREN ÄR HÄR <3

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *